USŁUGI PROZDROWOTNE

Usługi prozdrowotne

KLUB POWROTU DO ZDROWIA GORZUCHÓW

Plaża Gorzuchów i Domki Przy Plaży zapraszają do skorzystania z unikatowej oferty łączącej edukację zdrowotną z realnymi działaniami na rzecz poprawy jakości życia.

Współczesny styl życia bardzo często wiąże się z oderwaniem człowieka od natury i brakiem ruchu, co niestety prowadzi do wzrostu występowania chorób cywilizacyjnych. Zaliczamy do nich:

 • bóle stawów i kręgosłupa,
 • wady postawy u dzieci,
 • częste przeziębienia,
 • nadciśnienie, nadwagę, cukrzycę,
 • inne choroby cywilizacyjne.

W związku z tym, umiejętność zarządzania własnym zdrowiem wydaje się dziś szczególnie ważna – podobnie jak musimy zarządzać własnymi finansami, komputerem czy samochodem.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, stworzyliśmy KLUB POWROTU DO ZDROWIA GORZUCHÓW, łączący konkretne usługi prozdrowotne z wykorzystaniem warunków naturalnych Plaży Gorzuchów oraz okolicznych terenów, tj. świeże powietrze, woda, las, kontakt z przyrodą. Naszym celem jest:

 • zwiększenie poziomu zdrowia fizycznego tak, aby uniknąć chorób przewlekłych,
 • polepszenie jakości życia, jeśli te choroby już są (np. zmniejszenie poziomu i częstotliwości bólu).

Proponujemy spotkanie z edukatorem medycznym, dr Rusłanem Romanyszynem, z którym można omówić swoją sytuację zdrowotną i skonsultować swoją wizję leczenia. Doktor odpowie na pytania związane ze zdrowiem, a także udzieli porad dotyczących terapii i stylu życia. Dr Romanyszyn jest lekarzem z 15 letnim doświadczeniem za granicą (specjalizacja – medycyna sportowa), ekspertem Europejskiego Biura WHO w przeciwdziałaniu chorobom cywilizacyjnym, a także specjalistą ds promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej w Centrum Medycznym Salus, w skrócie – Edukator zdrowotny.

Celem edukacji zdrowotnej jest ukształtowanie u ludzi nawyku dbania o zdrowie. Ta edukacja to nie tylko przekazywanie informacji i uczenie w teorii, jak należy dbać o zdrowie, ale też przekonywanie do zmiany zachowań i stylu życia na zdrowszy. Odgrywa kluczową rolę zarówno u osób, które już zmagają się z problemami zdrowotnymi, jak i w profilaktyce chorób. Opiera się na rozmowie, która pozwala pacjentowi rozwiać wątpliwości, lepiej zrozumieć stan jego zdrowia i nabrać motywacji do zmian. Rozmowa z edukatorem jest znacznie dłuższa niż wizyta lekarska, trwa 30-40 minut. W czasie tej rozmowy tłumaczę pacjentowi wszelkie sprawy związane z jego leczeniem. Jeśli pacjent cierpi na chorobę przewlekłą – jak cukrzyca czy nadciśnienie, wyjaśniam mu, że leki nie zniwelują jego choroby, jedynie złagodzą jej objawy, natomiast konieczna jest zmiana stylu życia. Szczególnie ważna jest tutaj aktywność fizyczna – mówi dr Rusłan Romanyszyn.

W ramach Klubu Powrotu do Zdrowia Gorzuchów oferujemy wsparcie zarówno dla osób przewlekle chorych, jak również ludzi nie cierpiących na poważne schorzenia, ale pragnących świadomie zadbać o swoje zdrowie. Podczas rozmowy, Edukator proponuje Pacjentowi zmiany, które będą dla niego akceptowalne i realne do wykonania. Zastanawiamy się wspólnie, co realnie pacjent może zrobić, by poprawić swoją jakość życia – mówi doktor Romanyszyn. – W Klubie Powrotu do Zdrowia oferujemy wsparcie osobom przewlekle chorym, ułatwiając im powrót do zdrowia poprzez włączenie aktywności fizycznej do codziennej rutyny. Zgodnie ze współczesnym podejściem WHO, jeżeli pacjent codziennie podejmuje aktywność fizyczną – która musi być odpowiednio dobrana do jego wieku i stanu zdrowia – wówczas wzrastają jego szanse na dłuższe i lepsze życie. W ramach tego projektu pacjent korzysta z konsultacji Edukatora zdrowotnego – lekarza z 15 doświadczeniem, który przygotowuje indywidualny plan powrotu do zdrowia i jakości życia.

Co wyróżnia nasz Klub, to nie tylko teoria, ale też praktyka. Nie od dziś wiadomo, że aby osiągnąć swoje cele, Pacjenci muszą wprowadzić realne zmiany w swoje życie, a Edukator ich w tym wspiera jako osoba towarzysząca, coach, partner. Aby to ułatwić, Klub Powrotu do Zdrowia Gorzuchów pod nadzorem Edukatora wychodzi z rozmaitymi propozycjami pozwalającymi zadbać o nasze zdrowie.

CO NAS WYRÓŻNIA?

Nasze usługi łączą aktywność fizyczną na świeżym powietrzu (co sprawia, że organizm lepiej się dotlenia) z indywidualnym dawkowaniem wysiłku na zróżnicowanym, odpowiednio dobranym terenie. Istotną rolę pełni tu również kontakt z naturą, przyrodą, krajobrazem – likwiduje napięcie emocjonalne, pomaga zwalczać stres, odpręża ,a sam wysiłek w takich warunkach daje po prostu satysfakcję. A wszystko to łączy się z podejściem naukowym obejmującym medycynę współczesną i naturalną.

NASZE PROPOZYCJE

1. Konsultacja z Edukatorem zdrowotnym, dr Rusłanem Romanyszynem – ok. 30-40 min. Część pierwsza – bezpłatna konsultacja w formie rozmowy, dla chętnych część druga – szczegółowe badanie i ocena stanu zdrowia oraz wyjaśnienie, w jakich kierunkach działać, jak dbać o zdrowie, jakie konkretne zmiany wprowadzić w swoim stylu życia. Część druga – płatna 30 zł za osobę.

2. Wieczór bez kolacji – goście przyjeżdżają na plażę ok. godz. 16-17, zakwaterowanie w domku, masaż, ćwiczenia, rąbanie drewna, rozpalenie ogniska, herbata ziołowo-owocowa przygotowana na ognisku, kończy się rano dnia następnego. Cena – 80 zł za osobę, min. liczna osób w domku – 4.

3. Piesza wycieczka na dzikie tereny – dla rodziców z dziećmi, nastolatków, dorosłych, osób starszych – 3 poziomy trudności w zależności od predyspozycji uczestników. Każdy uczestnik otrzymuje pulsometr, który pomaga odpowiednio dawkować wysiłek fizyczny. Wędrówka w zależności od poziomu trasy trwa ok. 1-2 godz, po powrocie uczestnicy samodzielnie przygotowują ognisko – rąbanie drewna, układanie ogniska, rozpalanie, przygotowanie herbaty ziołowo-owocowej na ognisku, pieczenie warzyw lub owoców,  trwa ok. 1-2 godz. Cena – 40 zł osoba dorosła, 20 zł dzieci.

4. Ognisko góralskie przy wodzie – uczestnicy przygotowują duże ognisko, na nim herbatę ziołowo-owocową oraz mogą upiec sobie warzywa lub owoce. Ognisko połączone jest z sesją hartowania – uczestnicy wcześniej przebrani w odpowiednie ubranie na kilka sekund zrzucają je z siebie i przebywają na boso na piachu lub śniegu w pobliżu ogniska, a następnie z powrotem ubierają się w cieple ubranie. Najbardziej odważni – mogą wejść do wody na kilka sekund i wrócić do ogniska. Cena 20 zł za osobę.

5. Weekend idealny dla ciała – ta usługa łączy wszystkie poprzednie i obejmuje 2 noclegi w domku, masaż, ćwiczenia, ognisko i pieszą wycieczkę. Cena 240 zł za osobę, min. 3 osoby w domku.

6. W przygotowaniu:  usługi związane z łaźnią – bania z witkami, masaż, elementy wodolecznictwa Sebastiana Kneippa  (przewidywany termin uruchomienia usługi to wiosna 2019).

Powyższa oferta dotyczy lutego, marca, kwietnia, maja, pierwszej połowy czerwca, września, października, listopada i grudnia 2019, z wyłączeniem okresu wielkanocnego, weekendu majowego i okresu bożonarodzeniowo-sylwestrowego.

JAK TO WYGLĄDA W PRAKTYCE?

 1. Umów się telefonicznie na konsultację – nr tel. 661 112 226
 2. Przyjedź do Domków przy Plaży w Gorzuchowie w umówionym terminie. Pamiętaj, żeby na godzinę przed wizytą nie spożywać posiłków ani napojów
 3. Zgłoś się do domku nr 1, gdzie przyjmuje doktor Rusłan Romanyszyn
 4. Skorzystaj z darmowej konsultacji – rozmowy z doktorem
 5. A jeśli będziesz chciał/a, również z dokładnej oceny stanu zdrowia – koszt 30 zł

Zacznij wprowadzać zalecenia Edukatora w życie, korzystaj z naszych usług prozdrowotnych

pl_PLPolish